Informacje duszpasterskie

XVI niedziela zwykła „C” (21.07.2019r.)

 

1. Kalendarz liturgiczny i intencje mszalne wywieszone w gablotach i zamieszczone na stronie internetowej: www.mariamagdalena-radomsko.pl

2. Jutro, tj. 22.07. – odpust ku czci św. Marii Magdaleny . O g. 1800 suma odpustowa, której przewodniczyć będzie i Słowo Boże wygłosi ks. prałat Marian Szczerba – kanclerz Kurii Metropolitalnej. Jest to również patronalne święto fryzjerów, których serdecznie zapraszamy wraz z pocztami sztandarowymi innych sekcji rzemieślniczych miasta Radomsko na czele ze Starszym Cechu. Po mszy św. procesja wokół kościoła. Zapraszamy SLO, panów do baldachimu i chorągwi, KŻR, Legion Maryi, Diakonię „Ichtis”, Domowy Kościół, panie do feretronu, dziewczynki do sypania kwiatków. Odpust – to darowanie kar za grzechy, wykorzystajmy tę okoliczność do pozbycia się kar poprzez spowiedź i przyjęcie Komunii św. Msze św. o g. 800; 1030; 1800.

3. W czwartek 25 lipca wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. Poświęcenie pojazdów w tym dniu oraz w niedzielę po każdej mszy św. – ofiary składane przy poświęceniu przeznaczone są na misjonarzy. P. Adwokat Agata będzie udzielać bezpłatnej porady prawnej, w g. 1830 – 2000.

4. W piątek (26.07.) z racji wspomnienia św. Anny i Joachima – rodziców NMP, w tym dniu modlitwą otoczmy naszych rodziców, dziękując im za trud wychowawczy.

5. Za tydzień ostatnia niedziela m-ca, na sumie o g. 1030 będziemy się modlić za przyczyną św. Joanny Beretta Molla w intencji małżonków przeżywających jubileusze bądź rocznice. Przyjmujemy zgłoszenia. Taca na potrzeby materialne parafii.

6. Pielgrzymka Radomszczańska na Jasną Górę – w związku z pracami drogowymi nastąpiła zmiana trasy i organizacji; idziemy przez Gidle, Skrzydlów i Mstów, dwa dni z noclegiem na trasie pielgrzymki. Nie ma powrotnej drogi. Szczegóły później.

7. Misje św.: prosimy Boga się o dar dobrego przygotowania się do nich. Zapraszamy do WSPÓLNOT MODLITEWNYCH: różańcowa (1 „dziesiątek” dziennie) i miłosierdzia (koronka każdego dnia), POKUTNEJ (dodatkowy dzień postny). Zapisy w zakrystii.

8. Katolicki  tygodnika „Niedziela” – 5zł i Biuletyn Liturgiczny „Dzień Pański”.

9. Ofiara na kwiaty: ul. Piwna 7, klatka II– 80 zł, na niedzielę prosimy o zebranie mieszkańców ul. Piwna 9, kl. I. Bóg zapłać!

10. Zapowiedzi: Robert Kowalczyk, zam. Radomsko, ul. Piastowska, par. tutejsza i Eliza Musiał, zam. Radomsko, ul. Piastowska, par. tutejsza; Mateusz Zakrzewski, zam. Radomsko, ul. Jagiellońska, par. Św. Jadwigi Kr. i Karolina Nowak, zam. Radomsko, ul. Mokra, par. tutejsza (2); Roman Zhebchuk, zam. Kraków, ul. 29-Listopada, par. Dobrego Pasterza i Ewa Grot, zam. Radomsko, ul. Stara Droga, par. tutejsza; Mariusz Rozpędzki, zam. Radomsko, ul. Piastowska, par. tutejsza i Aneta Franczyk, zam. Radomsko, ul. Starowiejska, par. Św. Jadwigi Kr. (1).

 

Święta Mario Magdaleno – módl się za nami!

Użytkownicy

Odwiedza nas 11 gości oraz 0 użytkowników.

Go to top