Informacje duszpasterskie

XXII niedziela zwykła „C” (01.09.2019r.)

 

1. Kalendarz liturgiczny i intencje mszalne wywieszone w gablotach i zamieszczone na stronie internetowej: www.mariamagdalena-radomsko.pl

2. Dzisiaj I niedziela m-ca, o g. 1000 różaniec, zmiana tajemnic różańcowych dla KŻR, intencja modlitewna na m-c wrzesień, natomiast o g. 1200 poświęcenie tornistrów
i przyborów szkolnych,
 po mszy św. o g. 1600 spotkanie organizacyjne dla uczestników pielgrzymki autokarowej do Wilna /19-22.09/. Przypominam o wpłacie II raty na spotkaniu. Serdecznie zapraszam

3. Jutro rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny – serdecznie z tej okazji zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i wychowawców na mszę św. o g. 800. Będziemy pokornie prosili Boga o Jego błogosławieństwo na ten czas trudu wychowawczego i edukacyjnego. Patronować nam będzie św. Stanisław Kostka.

4. W tym tygodniu: I czwartek m-ca – wieczorem msza św. z modlitwą o powołania, następnie adoracja Najśw. Sakramentu do g. 2000 prowadzona przez diakonię „Ichtis”; I piątek – rano msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, litania i akt wynagrodzenia, spowiedź o g. 730 i 1730. Do chorych udam się od g. 900, najpierw grupa ks. Jarosława, następnie grupa ks. Proboszcza, po mszy św. wieczornej WIECZÓR UWIELBIENIA; I sobota – rano uroczyste nabożeństwo „Pięciu pierwszych sobót m-ca”, w intencji wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu NMP oraz w intencji Misji Św., które odbywać się będą w październiku w naszej parafii: o g. 700 spowiedź, 730 nabożeństwo różańcowe z rozważaniami, 800 msza Św. z rozmyślaniem. Serdecznie zapraszamy!

5. Na ręce ks. Jarosława wszystkim uczestnikom pieszej pielgrzymki na Jasną Górę składamy serdeczne „Bóg zapłać” za trud, modlitwy i świadectwo wiary.

6. W niedzielę 08.09. w Szczepocicach dożynki, od 1430 PIKNIK RODZINNY.

7. Tygodnik „Niedziela” – 5zł; biuletyn liturgiczny „Dzień Pański”.

8. Misje św.: prosimy Boga się o dar dobrego przygotowania się do nich. Zapraszamy do WSPÓLNOT MODLITEWNYCH: różańcowa (1 „dziesiątek” dziennie) i miłosierdzia (koronka każdego dnia), POKUTNEJ (dodatkowy dzień postny). Zapisy w zakrystii.

9. Ofiara na kwiaty: ul. Targowa 12a – klatka IV – 0zł, na niedzielę proszę o zebranie ofiar mieszkańców: ul. Targowa 12a – klatka V. Spóźniona ofiara z ul. Targowej 12a.
kl. I 140zł. Bóg zapłać!

10. Zmarli: w środę 04.09. o g. 1400 w kościele pogrzeb † Cezarego Zybury, wieczny odpoczynek… (3x).

 

Święta Mario Magdaleno – módl się za nami!

Użytkownicy

Odwiedza nas 12 gości oraz 0 użytkowników.

Go to top