Informacje duszpasterskie

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata „A” (22.11.2020r.)

 

WYTYCZNE!!! –  1 osoba/ 15m2

 

1. Kalendarz liturgiczny i intencje mszalne wywieszone w gablotach i zamieszczone na stronie internetowej: www.mariamagdalena-radomsko.pl

2. Dzisiaj Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, na sumie akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Królowi Wszechświata z możliwością zyskania odpustu zupełnego oraz poświęcenie opłatków na stół wigilijny, z których ofiary przeznaczone są na sprzątanie naszego kościoła. Będzie je można nabyć w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Ze względu na pandemię nie będą roznoszone po domach czy mieszkaniach.

3. Za tydzień ostatnia niedziela m-ca, na sumie za wstawiennictwem św. Joanny Berette Molla będziemy się modlić za małżonków przeżywających jubileusze bądź rocznice, przyjmujemy zgłoszenia. Taca na potrzeby materialne parafii i ogrzewanie kościoła.

4. W tym roku przez cały miesiąc listopad, można zyskiwać odpust zupełny za zmarłych (jeden w ciągu dnia). Poniżej warunki uzyskania odpustu zupełnego.

5. Z racji pandemii Biuro Parafialne zamknięte do odwołania. W sprawach pilnych /pogrzeb, wezwanie do chorych/ prosimy o kontakt po mszach lub telefonicznie.

6. Pandemia – błagamy Boga o Jego Miłosierdzie i oddalenia od nas tego nieszczęścia, zapraszamy chętnych do WSPÓLNOT MODLITEWNYCH: różańcowa (1 „dziesiątek” dziennie) i miłosierdzia (koronka każdego dnia), pokutnej (dodatkowy dzień postny) – które będą wołać do Boga w tej intencji. Zapisy na stoliku.

7. We wtorek /24.11./ o g. 1800 w Domu Katechetycznym spotkanie rodziców dzieci z kl. III w sprawie strojów komunijnych.

8. „Niedziela” – 6zł; biuletyn lit. „Dzień Pański; „Moje Pismo Tęcza” – dla dzieci, cena 5zł.

9. Zmarli: pogrzeb: † Marian Gajewski – środa /25.11./ g. 1230 (nowy cm.); wieczny odpoczynek… (3x).

 

Święta Mario Magdaleno – módl się za nami!

 

Warunki odpustu zupełnego - w tym roku do końca listopada:

1. Pobożne nawiedzenie kościoła, kaplicy lub cmentarza (można duchowo),

2. Modlitwa „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”,

3. Dowolna modlitwa w intencji wyznaczonej przez Ojca św.,

4. Stan łaski uświęcającej.

Użytkownicy

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.

Go to top