Informacje duszpasterskie

I niedziela Adwentu „C” (28.11.2021r.)

1. Kalendarz liturgiczny i intencje mszalne wywieszone w gablotach i zamieszczone na stronie internetowej: www.mariamagdalena-radomsko.pl

2. Adwent – czas osobistego oczekiwania i przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Roraty od poniedziałku do piątku o g. 1800, w sobotę o g. 800. Dzieci przychodzą z lampionami, przynoszą karteczkę z imieniem i wrzucają do koszyczka. Na zakończenie mszy św. będzie losowanie. Osoba wylosowana będzie mogła wziąć figurkę Pana Jezusa do domu. Dnia następnego przynosimy ją do kościoła. Dziękujemy za ofiary złożone na potrzeby materialne parafii i ogrzewanie kościoła.

3. Nowenna za Ojczyznę za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli. W sytuacji zagrożenia, którą przeżywamy zachęcamy do licznego udziału w tej modlitwie. 30 listopada zawierzenie Panu Bogu naszej Ojczyzny, o g. 1700 wystawienie Najśw. Sakramentu, różaniec w intencji Ojczyzny  i msza św. Jutro o g. 800.

4. W sobotę (04.12.) wspomnienie św. Barbary – patronki górników, z racji o g. 1030 zostanie odprawiona msza św. za górników czynnych, jak i emerytów z  KWB Bełchatów oraz ich rodzin, także za czcigodne solenizantki. Serdecznie zapraszamy.

5. W tym tygodniu: I czwartek m-ca – wieczorem msza św. o powołania kapłańskie i zakonne; I piątek m-ca – rano msza św. wynagradzająca Najśw. Sercu Pana Jezusa z litanią, spowiedź o g. 730 i 1730. Po mszy św. wieczornej Wieczór Uwielbienia, do chorych udamy się od g. 900; I sobota – rano roraty. Serdecznie zapraszamy!

6. Poświęcone opłatki na stół wigilijny można nabyć w zakrystii bądź kancelarii, ofiary przeznaczone są na sprzątanie naszego kościoła. Gdyby po blokach chciały rozprowadzić opłatki członkinie Żywego Różańca, czy Legionu Maryi, będziemy bardzo wdzięczni.

7. Rozpoczynamy akcję „Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom”: Świeca mała – 8zł, duża -17zł, do nabycia w zakrystii lub kancelarii, „Żyć Ewangelią” – 19zł (miękka oprawa) - 29zł (twarda).

8. Za tydzień o g. 1000 różaniec, zmiana tajemnic dla KŻR, intencja modlitewna na m-c grudzień.

9.Zbiórka do puszek na Liban – 656zł.

10. Tygodnik „Niedziela” – 6zł; biuletyn liturgiczny „Dzień Pański”.

11. Na kwiaty do kościoła: ul. Piastowska 2, klatka I – 160zł, na niedzielę proszę: ul. Piastowska 2, klatka II. Bóg zapłać.

12. Zmarli: pogrzeby: † Krystyna Olejniczak – poniedziałek /29.11./ g. 1100 (stary cm.); † Michał Sukiennik – środa /01.12./ g. 1100 (nowy cm.); wieczny odpoczynek… (3x).

 

Święta Mario Magdaleno – módl się za nami!

Użytkownicy

Odwiedza nas 5 gości oraz 0 użytkowników.

Go to top